Aparaty ortodontyczne Kraków

protezy zębów i ortodoncja

Współczesna ortodoncja umożliwia osobom z wadami zgryzu uzyskanie pięknego i równego uśmiechu znacznie szybciej i skutecznej. W naszej pracowni w Krakowie lekarze mają do dyspozycji kilka opcji do wyboru, z których pomocą zęby ich pacjentów będą zdrowe i symetryczne. Aparat ortodontyczny zalecany jest nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych. Nierówne uzębienie może z czasem powodować poważne komplikacje w obrębie żuchwy, jak i samych zębów.

Laboratorium Kamiński Protetyka podejmuje się również naprawy aparatów ortodontycznych wykonywanych w innych pracowniach. Aby dowiedzieć się więcej na temat usług, zachęcamy do zapoznania się z działem „Oferta”.

W naszej krakowskiej pracowni wykonujemy aparaty akrylowe, jak i lutowane. Po zakończonym leczeniu ortodontycznym proponujemy retainery w postaci płytek retencyjnych lub szyn tłoczonych, które skutecznie utrwalają efekty pracy.

Ceny poszczególnych aparatów są bardzo zróżnicowane, a ich ostateczny koszt, w zależności od dodatkowych modyfikacji wprowadzonych przez lekarza, ustalany jest indywidualnie w czasie składania zamówienia. Szacunkowy czas wykonania podany jest w zakładce “Terminy”.

Szczegółowe informacje na temat produktów

Hyrax to specyficzny rodzaj aparatu ortodontycznego, który montowany jest na zębach w obrębie łuku górnego. Stosowany jest w przypadku pacjentów, mających problem z silnie zwężoną szczęką. Dzięki specjalnej śrubie, będącej kluczowym elementem konstrukcji, możliwe jest skuteczne rozsunięcie szwu podniebiennego w krótkim czasie. Jest on cementowany na zębach na czas określony przez lekarza. Nasza pracownia wykonuje aparat w dwóch wersjach, tj. akrylowej oraz lutowanej, w zależności od zaleceń lekarza ortodonty..

Kolejny produkt ortodontyczny, który wykonujemy w naszym laboratorium, to aparat Greenfielda potocznie zwany GMD od jego nazwy (Greenfield Molar Distalizer). Jego głównym zadaniem jest dystalizacja zębów trzonowych pacjenta, czyli przesunięcie dotylne, co umożliwia leczenie ortodntyczne bez usuwania zębów. Aparat cementowany jest na zębach trzonowych oraz przedtrzonowych za pomocą pierścieni ortodontycznych na okres przewidziany przez lekarza ortodontę. Kluczowym elementem aparatu jest jego ruchoma konstrukcja, umożliwiająca przesuwanie trzonowców za pomocą rurek popychanych przez specjalne sprężynki aktywowane w gabinecie. W skład konstrukcji wchodzi także mała akrylowa płytka podniebienna, zapobiegająca niepożądanym ruchom zębów.

Po zakończeniu leczenia aparatem Greenfielda (GMD) nasze laboratorium wykonuje płytkę Nance’a. Z jej pomocą uzyskujemy stabilizację zdystalizowanych zębów trzonowych, a dzięki haczykom montowanym w pierścieniu możliwe jest zamontowanie wyciągów, powodujących przesunięcie zębów trzonowych. W jej skład wchodzi płytka akrylowa montowana na podniebieniu oraz metalowe druty lutowane do pierścieni na trzonowcach pacjenta